Lediga butikslokaler i Södermalms Stadsdelsområde

88 annonser
88 annonser
  1. Björngårdsgatan 15
    Björngårdsgatan 15
    Björngårdsgatan 15
    Södermalm, Stockholm
    444 m²
    Butik
    Kontor
    Kontorshotell & coworking

    Rymlig och flexibel lokal i nyrenoverad fastighet med lugnt och eftertraktat läge invid Mariatorget.
    På eftertraktade Björngårdsgatan finner ni denna representativa lokal om ca 444 kvadratmeter fördelad på ett öppet och luftigt entréplan och en överv...

    3150 kr/m²/år
  2. Igår
  3. Tantogatan 43
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från Nextor Group AB
    51 m²
    Butik
    Kontor

    Nyrenoverad och välplanerad lokal om 1 rum som kan delas av i markplan med egen ingång från gatan. Stora fönsterpartier mot gata i samtliga rum ger e...

    2250 kr/m²/år
  4. Flintbacken 2
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från Nextor Group AB
    70 m²
    Butik
    Kontor

    Kontorslokal omgiven av både grönområden och goda kommunikationer. Här arbetar du med Årstavikens promenadstråk runt hörnet, direkt närhet till Tant...

    2000 kr/m²/år
  5. 2 dagar
  6. Kocksgatan 17
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från Nextor Group AB
    231 m²
    Butik
    Kontor

    Välkommen till denna renoverade och fräscha lokal på Kocksgatan. Lokalen ligger en trappa ner och omfattar hela 230 kvm, med generös takhöjd som ger...

    2300 kr/m²/år
  7. Arenavägen 57 Arenavägen 57
    Arenavägen 57
    Globen , Stockholm
    610 m²
    Utvald
    Kontor

    Kontorslokal högst upp i huset med egen terrass och direktaccess ned i Globen Shopping

    Alla annonser från Corem
    En annons från Corem
  8. Skånegatan 61
    Södermalm/Nytorget, Stockholm
    Alla annonser från KORE AB
    264 m²
    Butik
    Kontor

    Charmig och unik lokal med optimal exponering mitt i SOFO

    4409 kr/m²/år
  9. Folkskolegatan 7
    Södermalm, Stockholm
    153 m²
    Butik
    Kontor
    2400 kr/m²/år
  10. 3 dagar
  11. Ringvägen 109
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från RP Retail & Properties AB
    56 m²
    Butik
    Övrigt

    Ringvägen 109 - lokal om 56 kvm

    3980 kr/m²/år
  12. Samaritgränd 8
    Södermalm, Stockholm
    49 m²
    Butik
    Kontor
    Övrigt
    4408 kr/m²/år
  13. 9 dagar
  14. Doktor Abelins gata 2
    Södermalm, Stockholm
    64 m²
    Butik
    Industri & verkstad
    Kontor

    Vacker lokal med industriell New York karaktär i söders hjärta med flexibel planlösning som passar olika typer av verksamheter.
    Överlåtelseavgift: 350 000 kr

  15. 10 dagar
  16. Bergsunds Strand 32
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från Nextor Group AB
    55 m²
    Butik
    Kontor

    Kontor / Butik / Showroom – Hornstull / Bergsunds Strand Nu finns möjlighet att överta en välplanerad lokal i ett attraktivt läge på Södermalm – Horn...
    Överlåtelseavgift: 195 000 kr

    3494 kr/m²/år
  17. Brännkyrkagatan 87
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från Nextor Group AB
    180 m²
    Butik
    Industri & verkstad
    Lager & logistik

    Nu finns möjlighet att hyra en praktisk och lättillgänglig lagerlokal i attraktivt läge vid Zinkensdamm på Södermalm. Lokalen ligger i källarplan och...

    1300 kr/m²/år
  18. 12 dagar
  19. Tjärhovsgatan 19
    Södermalm, Stockholm
    32 m²
    Butik
    Kontor
    3550 kr/m²/år
  20. 13 dagar
  21. Bondegatan 6
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från RP Retail & Properties AB
    38 m²
    Butik
    Kontor

    Bondegatan 6 - lokal om 38 kvm

    4202 kr/m²/år
  22. Bondegatan 48
    Sofo/Södermalm, Stockholm
    108 m²
    Butik
    Kontor
  23. 14 dagar
  24. Björngårdsgatan 15
    Björngårdsgatan 15
    Björngårdsgatan 15
    Södermalm, Stockholm
    444 m²
    Butik
    Kontor
    Kontorshotell & coworking

3150 kr/m²/år
  25. Götgatan 94
    Södermalm, Stockholm
    Alla annonser från Nextor Group AB
    112 m²
    Butik
    Kontor

    Välplanerad och nyrenoverad kontorslokal med ljus och öppen känsla i attraktivt läge på Södermalm. Fastigheten är belägen endast ett stenkast från Sk...

    3300 kr/m²/år
  26. Bevaka dina sökningar

    Bevaka dina sökningar

    Spara dina sökningar och få mail när nya objekt dyker upp på marknaden

  27. 15 dagar
  28. Hammarby allé 14
    Hammarby Sjöstad, Stockholm
    Alla annonser från Frontage
    100 m²
    Butik
    Restaurang & café

    Cafélokal med goda förutsättningar i Hammarby Sjöstad

  29. 16 dagar
  30. Långholmsgatan 7
    Långholmsgatan 7
    Långholmsgatan 7
    Hornstull, Stockholm
    19 m²
    Butik

    Barberare eller frisörsalong vid Hornstull med låg månadshyra överlåtes