Björn Barkmans Väg 31

ÖSMO
Björn Barkmans Väg 31, ÖSMO

Yta

3 m²

Hyra

100 kr/m²/år

Tillträde

Tillträde enl. överenskommelse

Beskrivning

  • Industri & verkstad
Gallerförråd finns i källargången på Björn Barkmans väg 31 . Är du i behov av att hyra ett extra lägenhetsförråd så är detta ett bra alternativ.

Ytor

  • Total yta:

    3 m2

Ekonomi

Tillträde:

Tillträde enl. överenskommelse

Utgångshyra kr/m2/år:

100

Omgivning

Omgivning/natur:

Ett lugnt område med lummiga omgivningar. Här finner du historiska byggnader från 1100-talet, ridklubbar, golfklubbar samt fantastiska löpspår och vandringsleder. Endast 3 km från bostaden har du Nynäshamns Golfklubb och Körunda Hotell där du kan avnjuta en god måltid med sjöutsikt efter en dag på golfbanan. Ösmo är en mindre ort idag med stora planer, här utvecklas området och planer för att bygga ca 1000 nya lägenheter. I samband med detta planeras även en ny grundskola och flera nya butiker och restauranger.

Närservice:

850 m till Ösmo centrum där du finner ICA Supermarket, Apotek, Bibliotek, simhall och restauranger.

Kommunikationer

- 100 m till busshållplatsen - 15 min promenad till Ösmo station - Pendeltåg till Nynäshamn 12 min - Pendeltåg till Stockholm C 47 min

Björn Barkmans Väg 31

Om Fastighets AB Balder

Fastighets AB Balder är ett börsnoterat fastighetsbolag som med lokal förankring skall möta olika kundgruppers behov av lokaler och bostäder. Balder skapar värden för kunderna, medarbetarna och samhället genom att träffa och värna om våra kunder, ha korta beslutsvägar samt att noggrant välja kostnadseffektiva förvaltningslösningar. Balder skall vara en långsiktig ägare som baserar verksamheten på stabila kassaflöden och nöjda kunder. Genom att äga och förvalta våra fastigheter under lång tid kan vi nyfiket följa våra hyresgästers utveckling.

Fastighets AB Balder

balder.se

Fler annonser från Fastighets AB Balder