Vassgatan 2B

GÖTEBORG
Planskiss

Yta

819 m²

Hyra

Tillträde

Tillträde enl. överenskommelse

Beskrivning

  • Kontor

819 m² kontor med helt våningsplan i Marieholm

På Vassgatan 2 B i Marieholm får din verksamhet ett helt våningsplan om 819 m², med gott om utrymme för både fokuserat arbete och samarbete. Kontoret ligger på plan 2 och kombinerar cellkontor med öppna arbetsytor, vilket ger en flexibel miljö för olika arbetssätt och team. • Helt våningsplan om 819 m² • Kombination av cellkontor och öppna ytor • Fönster i alla väderstreck med generöst ljusinsläpp • Hiss med direkt access till lokalen • Omklädningsrum, dusch och bastu Det rikliga ljusinsläppet skapar en trivsam arbetsmiljö under hela dagen, samtidigt som planlösningen ger goda möjligheter att samla olika delar av verksamheten på samma våningsplan. Hissen tar dig direkt in i kontoret, vilket ger en smidig entré för såväl medarbetare som besökare. Tillgången till omklädningsrum, dusch och bastu är ett uppskattat mervärde i vardagen. Det passar särskilt bra för medarbetare som cykelpendlar, tränar före eller efter jobbet eller helt enkelt uppskattar bra personalfaciliteter.

Ytor

  • Total yta:

    819 m2

Ekonomi

Tillträde:

Tillträde enl. överenskommelse

Dokument

Omgivning

Omgivning/natur:

Marieholm är ett etablerat industri- och handelsområde i östra Göteborg med ett läge som gör arbetsdagen enkel att få ihop. Här sitter du nära både Göteborgs centrum och de större trafiklederna samtidigt som området erbjuder ett prisvärt alternativ för lager- och verksamhetslokaler. För din verksamhet innebär det närhet till kunder, leverantörer och samarbetspartners utan att kompromissa med tillgänglighet eller logistik.

Parkeringsmöjligheter/garage:

I anslutning till fastigheten finns tillgängliga parkeringsplatser för både personal och besökare. Det skapar en smidig vardag för dina medarbetare och underlättar vid kundbesök och leveranser.

Kommunikationer

Här tar du dig enkelt till och från lokalen oavsett om du reser med bil eller kollektivtrafik. Marieholmsleden passerar området och ger snabb access till E6, E45 och E20 vilket gör detta till ett mycket attraktivt läge för lager och logistik i Göteborg. För dig som pendlar med kollektivtrafik går buss 59 smidigt till Centralstationen. Från hållplats Vassgatan når du centrala Göteborg på knappt 10 minuter.

Vassgatan 2B

Om Fastighets AB Balder

Fastighets AB Balder är ett börsnoterat fastighetsbolag som med lokal förankring skall möta olika kundgruppers behov av lokaler och bostäder. Balder skapar värden för kunderna, medarbetarna och samhället genom att träffa och värna om våra kunder, ha korta beslutsvägar samt att noggrant välja kostnadseffektiva förvaltningslösningar. Balder skall vara en långsiktig ägare som baserar verksamheten på stabila kassaflöden och nöjda kunder. Genom att äga och förvalta våra fastigheter under lång tid kan vi nyfiket följa våra hyresgästers utveckling.

Fastighets AB Balder

balder.se

Fler annonser från Fastighets AB Balder