Segelbåtsvägen 2

Stockholm, STOCKHOLM
Planskiss

Yta

245 - 501 m²

Hyra

Tillträde

Enligt överenskommelse

Beskrivning

  • Lager & logistik
  • Kontor
  • Övrigt

Möjlighet att anpassa ert kommande kontor i smart läge

Hyr från 245 kvm upp till 501 kvm på plan 3. Här finns flertalet kontorsrum samt ett större mötesrum. Planlösningen är möjlig att anpassa om ni föredrar en mer öppen layout. Välkomna att flytta in som det är eller hitta rätt lösning tillsammans med hyresvärd. Mycket bra läge för både den bilburne samt för de som reser kollektivt. Lokalen ligger i sutterrängvåning, finns möjlighet till egen entré. P-platser och kommuniktioner precis utanför entrén. För de verksamheter med behov av lager eller förvaringslösningar så finns det sådana ytor att hyra till i fastigheten, en smidig helhetslösning. I byggnaden sitter flera välrenommerade bolag vilket bidrar till en professionell och trygg företagsmiljö.

Ytor

Typ av yta Minsta yta Maximal yta Kr/m2/år
Kontor 245 501

Bekvämligheter

Kök/pentry
Mötesrum
Parkering
WC

Ekonomi

Tillträde:

Enligt överenskommelse

Utförande

Fastighetsbeteckning:

Tvålen 4

Planlösning:

Lokal möjlig att anpassa tillsammans med kommande hyresgäst, vi skräddaryr er kommande lokal!

Teknisk information

Hiss:

Ja

Omgivning

Omgivning/natur:

Fastigheten är belägen på Stora Essingens nordsida. Lugn och härlig miljö intill mälaren. Utsikt mot Fredhällsklipporna. Här finns möjlighet till strandpromenader på lunchen.

Parkeringsmöjligheter/garage:

Parkeringsplatser finns att hyra i intilliggande garage. Gatuparkering finns utanför fastigheten.

Närservice:

Stora Essingens torg erbjuder gott om restauranger, caféer och övrig service så som apotek och mataffär. Lokalt centrum med community-känsla.

Kommunikationer

Tvärbana precis intill fastigheten som går till Alvik (grön linje) respektive Liljeholmen (röd linje). Runt hörnet kan man även stiga på 1:ans buss in mot centrala Stockholm. Bussar går även till Lilla Essingen. För de bilburna så nås Essingeleden (E4/E20) på under 1 minut.

Segelbåtsvägen 2

Om AB Sagax

AB Sagax är ett fastighetsbolag med affärsidé att investera i kommersiella fastigheter främst inom segmentet lager och lätt industri. Sagax fastighetsinnehav per 30 juni 2026 uppgick till 5 478 000 kvadratmeter fördelat på 1 065 fastigheter. Sagax äger fastigheter i Sverige, Finland, Frankrike, Nederländerna, Spanien, Tyskland och Danmark. AB Sagax (publ) är noterat på Nasdaq Stockholm, Large Cap.

AB Sagax

Engelbrektsplan 1

114 34 Stockholm

www.sagax.se

Fler annonser från AB Sagax