Gesällvägen 4

Birsta, Sundsvall

Yta

50 m²

Hyra

Tillträde

2026-11-01

Beskrivning

  • Butik
  • Övrigt

Förverkliga din dröm om ett café

Vi söker efter Dig som vill förverkliga din dröm om ett litet café. I Cupolen Köpcentrum har vi förberett ett entresol med utsikt över de gemensamma ytorna där vi önskar kunna erbjuda alla kunder att sitta ner för en god fikastund. Entresolet ska färdigställas med golv och glasräcke i samråd med den som vill hyra ytan. Möjligheten finns även att vi investerar tillsammans i möbler.

Övrig information

Övrigt:

Grundidén är att endast nyttja entresolet och inte tillverka bröd-/fikabröd här på plats. Men det finns en angränsande lokal om Du som ska driva verksamheten har andra idéer. Med ett befintligt kundflöde från Vaccinationscentralen, Jaktia, Blomstecupolen och FANNY vill vi kunna erbjuda alla kunder att ta en fika. I den stora ljusgården med fantastiskt ljusinsläpp får man från entresolet en fin utsikt.

Ytor

  • Total yta:

    50 m2

Ekonomi

Tillträde:

2026-11-01. 2026-11-01

Utförande

Planlösning:

Bör ses på plats!

Omgivning

Omgivning/natur:

Livli, IKEA, Willys, Birsta Handelsområde

Närservice:

Det finns en restaurang i huset. Ny hiss installerad 2026 och även ny trappa som leder direkt upp till denna yta.

Kommunikationer

Goda parkeringsmöjligheter samt bussförbindelser.

Gesällvägen 4

Om NP3 Fastigheter

NP3 är ett börsnoterat fastighetsbolag med fokus på kommersiella förvaltningsfastigheter främst i norra Sverige. Genom tolv lokala kontor, engagemang, lyhördhet och god lokalkännedom skapar vi tillsammans med hyresgästerna hållbara miljöer där företag kan växa och utvecklas. Vi tror på ett prestigelöst samarbete och korta beslutsvägar, där en nära dialog med våra hyresgäster står i centrum. Välkommen att kontakta oss!

NP3 Fastigheter

www.np3fastigheter.se

Fler annonser från NP3 Fastigheter