Krokslätts fabriker 61

Krokslätts fabriker, Mölndal

Yta

700 m²

Hyra

Tillträde

Beskrivning

  • Kontor
Välkommen till Krokslätts Fabriker – en unik mötesplats där historisk industriarkitektur möter moderna arbetsplatser, stadsliv och natur. I de varsamt restaurerade och kulturhistoriskt värdefulla fabriksbyggnaderna verkar idag omkring 100 företag. Området har utvecklats till ett levande och dynamiskt företagsområde, kompletterat med moderna kontorshus, bostäder och hotell. Krokslätts Fabriker erbjuder en inspirerande miljö för företag som söker mer än bara en arbetsplats. Här möts historia, innovation, tillgänglighet och livskvalitet i en miljö med alldeles egen karaktär. Se digital rundvandring genom att kopiera följande länk: https://rundvandring.kasa360.se/KrokslättsFabriker61-700kvm Välkommen att kontakta oss för visning!

Ytor

  • Total yta:

    700 m2

Omgivning

Omgivning/natur:

Anrik fabriksmiljö uppgraderad till modern standard. Krokslätts Fabriker är idag ett dynamiskt företagarområde med närheten till Safjällets naturreservat.

Närservice:

Lunchrestauranger och konferensanläggningar finns i området.

Kommunikationer

Krokslätts Fabriker har en egen buss och spårvagnshållplats. Mycket bra parkeringsmöjligheter finns både som markparkering och i p-hus. I p-huset finns även 150 laddplatser.

Krokslätts fabriker 61

Om Relier - Real Estate Advisor

Vi erbjuder tjänster inom lokal- och fastighetsförmedling av kommersiella lokaler och fastigheter. Vi har verksamhet i Stockholm, Göteborg, Malmö samt Helsingborg och är en av Sveriges största lokalförmedlare. Med lokalkännedom om olika marknader har vi en unik kunskap om regionala marknaden och kan hyra ut lokaler och sälja kommersiella fastigheter. Vi kan också kostnadsfritt söka lokaler åt lokalsökande företag eller göra marknadsbedömning inför försäljning. Kontakta oss så kan vi presentera våra tjänster och vad vi kan göra för er!

Relier - Real Estate Advisor

Kungsgatan 41

411 15 Göteborg

www.relier.se

Fler annonser från Relier - Real Estate Advisor