Ynglingagatan 13

Vasastan, Stockholm
Planskiss

Yta

316 m²

Hyra

Tillträde

Beskrivning

  • Butik
  • Kontor

Spännande lokal med egen entré från gatan!

Upptäck en unik lokal med stora möjligheter att forma efter dina behov. Lokalen är fördelad över två plan med en praktisk interntrappa som skapar ett naturligt flöde mellan våningarna. Här möts du av en generös takhöjd om cirka 3,2 meter i entréplan och upp till cirka 2,8 meter i källarplan, vilket ger en luftig och rymlig känsla.

Lokalen har tidigare använts som gym och dessförinnan som kontor, vilket gör den väl lämpad för en rad olika verksamheter – från träning och hälsa till kontor, studio eller showroom.

Planlösning

Markplanslokal i två plan med egen entré. Lokalen omfattas av ca 133 kvm i markplan med storrumsplanlösning, med möjlighet att öppna upp till en öppnare planlösning. På plan - 1 tr som nås via en interntrappa finns ytterligare ca 183 kvm, som omfattas av en öppen area, 4 st duschar, 3 st WC och städskrubb. 

Omgivning/natur

Trevligt område med närhet till pulsen vid Odenplan och till härliga grönområden såsom Hagaparken och Vasaparken. På gångavstånd kan du även njuta av Brunnsvikens vatten och stadens rika utbud av restauranger och butiker. 

Service

I området finns gott om restauranger, caféer och butiker. På kort promenadavstånd finner du Odenplan som erbjuder all tänkbar service. Här finns shopping, restauranger, gym och utmärkta kommunikationer. 

Kommunikationer

Stationen Odenplan ligger ca 8 minuters promenad från fastigheten och här trafikerar pendeltåg, bussar och tunnelbanans gröna linje. Precis invid lokalen trafikerar blåbuss 2 som tar dig via Stureplan till Södermalm. Med bil når du snabbt Roslags- och Norrtull och E4/E20/E18. 

Ytor

  • Total yta:

    316 m2

Ynglingagatan 13