Slottsgränden 2

Inre Hamnen, Norrköping

Yta

4 600 m²

Hyra

Tillträde

Inflytt 27/28

Beskrivning

  • Kontor

Nybyggt kontor i Inre Hamnens bästa läge med inflyttning 2027/2028

Den nybyggda fastigheten uppförs på samma tomt som en befintlig kontorsbyggnad på 4,000m2 och skapar tillsammans en total yta på ca 8,600 kvm.

Etablera er verksamhet i ett av stadens mest attraktiva lägen. I hjärtat av Inre Hamnen erbjuds ett nybyggt kontor med genomgående hög standard, kvalitativ arkitektur och flexibel planlösning som anpassas efter era specifika behov och önskemål.

Byggnaden är ritad för att skapa en attraktiv arbetsplats som främjar medarbetarnas vilja att vara på kontoret. Vi arbetar alltid med en optimering av ytor och flöden för att skapa en så kostnadseffektiv helhetslösning som möjligt för er verksamhet.

I källarplanet finns det även möjlighet till större förrådsutrymmen eller servicehall, helt utifrån verksamhetens behov.

Läget är ett av de mest intressanta i Norrköping med stationen och centrum på ett kort promenadavstånd. Den direkta närheten till vattnet och den nya spännande stadsdelen gör detta till en unik möjlighet.

Ytor

  • Total yta:

    4600 m2

Ytbeskrivning

Modern och flexibel kontorsmiljö som anpassas efter verksamhetens behov.

Ekonomi

Tillträde:

Inflytt 27/28

Utförande

Planlösning:

Fantastiskt nybyggt kontor med flexibel planlösning.

Omgivning

Företag i närheten:

Många andra större företag i närheten såsom Kriminalvården, Stadium och Migrationsverket.

Parkeringsmöjligheter/garage:

Parkeringsmöjligheter finns i nära anslutning.

Närservice:

I området finns service såsom mindre matbutik och restauranger. Inom promenadavstånd når man Norrköping City.

Kommunikationer

Huset ligger i nära anslutning till bra kommunikationer såsom Norrköpings Centralstation, buss och spårvagn. Fastigheten har även bra access till motorväg via infarten vid Ingelsta.

Slottsgränden 2