Lilla torget 4

Centralt, Göteborg

Yta

122 m²

Hyra

Tillträde

Beskrivning

  • Kontor

Vackert kontor i klassisk miljö med utsikt mot kanalen och en fantastisk innergård.

I en äldre fastighet med historia finner ni denna kontorslokal, endast 1/2 trappa upp i huset med direkt utgång till fin innergård.
Lilla Torget är ett torg vid Stora Hamnkanalens inlopp i stadsdelen Inom Vallgraven i centrala Göteborg.

Lokalens ytor är fördelade enligt följande: Hall, större rum med plats för minst 4 st kontorsplatser. Utsikt över Lilla Torget och över Stora Hamnkanalen.
Här ser man även bland annat paddan som åker förbi med dess nyfikna turister. Vidare in  lokalen finns ett vardagsrum med plats för soffmöbel samt köksbord. Ett mindre kök rymmer det som behövs. Här finns även lokalens wc. Längre in i lokalen finns 2 kontorsrum samt ett konferensrum.
Utgång till innergården från ett av kontorsrummen. 

*Möjlighet att hyra vinkällaren med dess tillhörande "festlokal" som är utrustad med kök, wc och större rum.
*Närhet till stans alla restauranger
*Gångavstånd till Stenpiren
*Bra kommunikationer med spårvagn

Möjlighet finns till snabbt tillträde.

Kontakta oss på Relier för mer information samt för visning!

Övrig information

Övrigt:

Området centrala Göteborg har en spännande variation mellan gammalt och nytt, med fastigheter från sekelskiftet till moderna nybyggda fastigheter. Göteborgs centrum sträcker sig från Göta Älv i norr till Liseberg i söder, från Järntorget/Linnéstaden i väst till Gårda/Gullbergsvass i öster. Området centrum innehåller delar som Vasastaden, Inom Vallgraven och Stampen. Inom Vallgraven är det mest centrala området i Göteborg med ett stort utbud av restauranger och caféer. Området är mycket välbesökt och fullproppat med allt från små boutiquer till stora varuhus. I centrum har man även Göteborgs evenemangsstråk med nöjen som Liseberg, Scandinavium, Ullevi och Svenska Mässan.

Ytor

  • Total yta:

    122 m2

Bekvämligheter

Fiberanslutning
Kök/pentry
Mötesrum
Skyltläge
WC

Utförande

Planlösning:

Vackert kontor i klassisk miljö med utsikt mot kanalen och en fantastisk innergård. Kontoret har 2 stora rum som idag används som konferensrum samt 4 arbetsplatser med utsikt mot gatan och kanalen. vidare finns 2 kontorsrum i normalstorlek, pentry, matplats samt lounge.

Omgivning

Kommunikationer

Mitt mellan Domkyrkan och Stenpiren och 7 minuters promenad från Centralstationen

Lilla torget 4

Om Relier - Real Estate Advisor

Vi erbjuder tjänster inom lokal- och fastighetsförmedling av kommersiella lokaler och fastigheter. Vi har verksamhet i Göteborg, Malmö och Helsingborg och är en av Sveriges största lokalförmedlare. Med lokalkännedom om olika marknader har vi en unik kunskap om regionala marknaden och kan hyra ut lokaler och sälja kommersiella fastigheter. Vi kan också kostnadsfritt söka lokaler åt lokalsökande företag eller göra marknadsbedömning inför försäljning. Kontakta oss så kan vi presentera våra tjänster och vad vi kan göra för er!

Relier - Real Estate Advisor

Gråbrödersgatan 2

211 21 Malmö

www.relier.se

Fler annonser från Relier - Real Estate Advisor