Gambrinusgatan 5

Kungsholmen, Stockholm

Yta

60 m²

Pris

3 595 000

Tillträde

Beskrivning

  • Butik
  • Lager & logistik
  • Kontor
  • Övrigt

Bokal uthyres på Gambrinusgatan 5

Unik brf-bokal säljes eller uthyres på Gambrinusgatan 5, Kungsholmen – perfekt för kontor, butik, studio eller showroom

Välkommen till Gambrinusgatan 5 på Kungsholmen! Här erbjuds en ovanlig möjlighet att förvärva en bokal – en lokal där både verksamhet och övernattning är tillåten.

Lokalen kännetecknas av stora fönsterpartier som ger ett härligt ljusinsläpp samt en genomtänkt planlösning som passar utmärkt för mindre företag eller kreativa verksamheter som kontor, ateljé, studio eller showroom. Den öppna och flexibla ytan gör det enkelt att anpassa rummet efter just dina behov.

För extra komfort finns fullt utrustat kök, badrum med dusch samt kombinerad tvätt- och torkmaskin – perfekt för dig som vill kombinera arbetsplats med möjlighet till övernattning.

Fakta om lokalen:
– Typ: Bokal (verksamhet + övernattning tillåten)
– Ljus: Stora fönster med generöst dagsljus
– Kök: Fullt utrustat kök
– Badrum: Dusch samt kombinerad tvätt- och torkmaskin

Månadsavgift till förening: 3 713 kr (inkl. internet)
Utgångspris: 3 595 000 kr

Kontakta oss gärna för mer information eller för att boka visning av denna unika bokal på Kungsholmen!

Ytor

  • Total yta:

    60 m2

Ekonomi

Kontrakttyp:

Bostadsrättslokal

Pris/överlåtelseavgift:

3 595 000

Utförande

Byggår:

1931

Antal rum:

1

Energiklass:

F

Teknisk information

Uppvärmning:

Fjärrvärme

Ventilation:

Mekanisk (endast frånluft) och självdrag

Gambrinusgatan 5