Kungsportsavenyen 29

Göteborg, Göteborg
Planskiss

Yta

40 - 185 m²

Hyra

Tillträde

Enligt ök.

Beskrivning

  • Kontor

Ljus och representativ kontorslokal med fransk balkong mitt på Avenyen

På Göteborgs paradgata, Avenyn, finns nu en kontorslokal om totalt 185 kvm som kan hyras flexibelt från 40 kvm och uppåt. Lokalen lämpar sig väl för ett eller två företag som söker en representativ arbetsplats med närhet till både citypuls och goda kommunikationer.

Planlösningen omfattar flera kontorsrum, öppna ytor, två kök samt flera franska balkonger som ger ett fint ljusinsläpp och skapar en trivsam arbetsmiljö. Lokalen har allt som förväntas i en modern kontorslösning och fungerar bra för både samarbete och enskilt arbete.

Med adress på Avenyn har ni gångavstånd till restauranger, caféer, butiker och service. Spårvagns- och bussförbindelser finns direkt utanför, vilket gör det enkelt för både medarbetare och besökare att ta sig hit.

Sammanfattning
✨ Flexibla ytor: 40–185 kvm
✨ Franska balkonger och bra ljusinsläpp
✨ Två kök
✨ Flera rum och öppna ytor
✨ Representativ adress på Avenyn
✨ Nära service och kommunikationer

Ytor

Typ av yta Minsta yta Maximal yta Kr/m2/år
Kontor 40 185

Bekvämligheter

Balkong
Dusch
Fiberanslutning
Kök/pentry
Konferens
Mötesrum
Serverrum
Telefonbås
Terrass
WC

Ekonomi

Kontraktlängd:

Förhandlingsbart

Kontrakttyp:

Andrahandskontrakt

Tillträde:

Enligt ök.

Omgivning

Närservice:

I området finns ett brett utbud av restauranger, caféer och butiker. På Avenyn hittar ni allt från lunchställen och apotek till banker, gym och matbutiker på gångavstånd.

Kommunikationer

Närmaste hållplats är Valand, belägen strax utanför dörren. Här stannar flera spårvagnslinjer, inklusive linje 3, 4, 5, 7 och 10, vilket ger smidiga förbindelser till olika delar av staden. Göteborgs Centralstation ligger på gångavstånd.

Kungsportsavenyen 29