Västbergavägen 43

Hägersten

Yta

244 m²

Hyra

Tillträde

Enligt överenskommelse

Beskrivning

  • Industri & verkstad
  • Lager & logistik
  • Kontor

Effektiv lagerlokal om 244 kvm i attraktivt läge i Västberga!

Välkommen till Västbergavägen 43 och denna lager-och kontorslokal om 244 kvm! Lokalen är utrustad med kontorsdel, pentry, rwc med dusch samt städförråd. Till lokalen finns även en port med en porthöjd om 2,95 m. Lokalen är belägen på plan 3 och nås genom p-huset där man kör upp direkt till lokalen. Parkeringssnurran har en maxhöjd om 2,40 meter. Om man får leveranser med större lastbilar kan man nyttja byggnadens två lasthissar som rymmer en EU pall och tar max 1000 kg. Möjlighet till parkering i anslutning till sin lokal samt i intilliggande p-hus.

Ytor

  • Total yta:

    244 m2

Bekvämligheter

Besöksparkering
Dusch
Fiberanslutning
Garage (kall)
Kök/pentry
Konferens
Mötesrum
Parkering
WC

Ekonomi

Tillträde:

Enligt överenskommelse

Utförande

Fastighetsbeteckning:

Asea 3

Våningsplan:

3 av 3

Teknisk information

Hiss:

Ja

Omgivning

Omgivning/natur:

Ett flertal restauranger i närområdet samt närhet till Telefonplan där ett flertal spännande restauranger som ex. Landet, Svenska Sushiköket mfl finns. Gångavstånd till Västberga Handelsområde där Coop, Systembolaget, gym mm finns.

Parkeringsmöjligheter/garage:

Parkeringar att hyra finns direkt utanför lokalen eller på parkeringsdäcket i nära anslutning till lokalen.

Kommunikationer

Fastigheten är belägen ca 1 mil från centrala Stockholm. Från E4/E20 nås fastigheten enkelt genom att ta avfart 154 mot Västberga. Närmsta pendeltågsstation är Årstaberg som man tar sig till genom en promenad på ca 1,8 km från fastigheten. Det går även att åka till tunnelbanestationen Liljeholmen och ta buss därifrån som stannar i närheten av fastigheten.

Västbergavägen 43

Om AB Sagax

AB Sagax är ett fastighetsbolag med affärsidé att investera i kommersiella fastigheter främst inom segmentet lager och lätt industri. Sagax fastighetsinnehav per 30 juni 2025 uppgick till 5 004 000 kvadratmeter fördelat på 989 fastigheter. Sagax äger fastigheter i Sverige, Finland, Frankrike, Nederländerna, Spanien, Tyskland och Danmark. AB Sagax (publ) är noterat på Nasdaq Stockholm, Large Cap.

AB Sagax

Engelbrektsplan 1

114 34 Stockholm

www.sagax.se

Fler annonser från AB Sagax