Grafikvägen 7

Stockholm, Johanneshov
Planskiss

Yta

105 m²

Hyra

Tillträde

Omgående

Beskrivning

  • Butik
  • Lager & logistik
  • Kontor

Lokal på 105 kvm ett stenkast ifrån Gullmarsplan

På källarplan på Grafikvägen 7 finner du denna lokal med egen ingång och närhet till god kommunikation.
Denna lokal går att nyttja som kontor eller butik och kan även passa dig med en kreativ verksamhet som är ute efter ett kontor där du kan bjuda in dina kunder till ditt showroom/butik för ett trevligt säljmöte.

Lokalen består idag av ett stort rum och två förråd, en ingång ifrån gatan och en till från trapphuset, wc med dusch, samt pentry.

Ytor

  • Total yta:

    105 m2

Bekvämligheter

Dusch
Kök/pentry
WC

Ekonomi

Kontraktlängd:

Långtidskontrakt

Kontrakttyp:

Förstahandskontrakt

Tillträde:

Omgående

I hyran ingår:

Värme

Utförande

Fastighetsbeteckning:

Litografin 1

Byggår:

1946

Renoveringsår:

2020

Planlösning:

Öppen planlösning.

Omgivning

Omgivning/natur:

Gullmarsplan ligger i stadsdelen Johanneshov, precis söder om Södermalm. Området präglas av både stadspuls och grönska, med närhet till Årstaviken, Nackareservatet och mysiga promenadstråk i exempelvis Tantolunden. I närheten finns också Globen-området med shopping, restauranger och evenemang. Det är ett levande kvarter där du enkelt hittar både vardagsservice och naturupplevelser runt hörnet.

Parkeringsmöjligheter/garage:

Bra tillgänglighet för i och avlastning och gatuparkering.

Närservice:

Runt Gullmarsplan finns ett brett serviceutbud som gör vardagen enkel. Här hittar du matbutiker, apotek, gym, caféer, restauranger och systembolag – allt inom några minuters gångavstånd. Det finns även vårdcentral, banker och postombud i närheten. Dessutom ligger Globen Shopping bara ett stenkast bort, med ett större utbud av butiker och annan service. Oavsett om du behöver handla, träna eller uträtta ärenden så finns det mesta du behöver nära till hands.

Kommunikationer

Gullmarsplan är en av Stockholms viktigaste knutpunkter för kollektivtrafiken. Här möts tre tunnelbanelinjer (grön linje) och ett stort antal busslinjer, inklusive tvärbanan. Det gör det enkelt att ta sig snabbt till både innerstan, söderort och kringliggande områden. Med tunnelbanan tar det bara några minuter in till T-Centralen. Det är en idealisk plats för den som vill ha smidig pendling i vardagen.

Grafikvägen 7