Hyllie Stationstorg 2

Malmö
Planskiss

Yta

613 m²

Hyra

Tillträde

Tillträde enl. överenskommelse

Beskrivning

  • Kontor

Ljus och modern kontorslokal i hjärtat av Hyllie

Vi är stolta över att kunna erbjuda och presentera en ljus och flexibel kontorslokal med en yta om 613 kvm i Malmö Arena. Lokalen ligger till största del på våningsplan 6, med en ovanvåning som nås med interntrappa. Lokalen har en välplanerad planlösning med öppna ytor samt avskilda kontors- och mötesrum, vilket ger goda möjligheter för anpassning efter era behov. Malmö Arena, som ligger i hjärtat av det expansiva området Hyllie, erbjuder en komplett arbetsmiljö med både restaurang och hotell. Här har ni också ett optimalt läge med endast två minuters promenad till både tågstationen och Emporia köpcentrum, vilket gör detta till en av områdets mest attraktiva adresser. Varmt välkomna på visning och tveka inte att kontakta oss för mer information om denna kontorslokal!

Ytor

  • Total yta:

    613 m2

Ekonomi

Tillträde:

Tillträde enl. överenskommelse

Utförande

Våningsplan:

6 av 6

Teknisk information

Hiss:

Ja

Omgivning

Omgivning/natur:

Här arbetar ni i ett populärt och attraktivt område med bekvämt avstånd till både Malmö C och Köpenhamn, tack vare Hyllie station som ligger bara ett stenkast bort. I närheten finns ett stort utbud av restauranger, caféer, butiker och andra bekvämligheter.

Parkeringsmöjligheter/garage:

Garage finns i Arenans källare och hanteras av Apcoa Parkering.

Närservice:

Hyllie i Malmö erbjuder ett fantastiskt serviceutbud. Här hittar ni ett brett utbud av restauranger och caféer för både snabba luncher och trevliga middagsträffar, likväl som trendiga butiker och köpcentrum. Stadsdelen erbjuder även all nödvändig service som apotek, frisörer och flera andra bekvämligheter. Här får ni en perfekt balans mellan stadens puls och tillgången till det du behöver i vardagen!

Kommunikationer

Utmärkta pendlingsmöjligheter med tåg till både Danmark och resten av Skåne. Utöver tåg trafikeras stadsdelen av både stads- och regionbussar. För de anställda som cyklar nås centrala Malmö på 20 minuter. Även snabba bilförbindelser till både E6:an och Malmö Airport.

Hyllie Stationstorg 2

Om Fastighets AB Balder

Fastighets AB Balder är ett börsnoterat fastighetsbolag som med lokal förankring skall möta olika kundgruppers behov av lokaler och bostäder. Balder skapar värden för kunderna, medarbetarna och samhället genom att träffa och värna om våra kunder, ha korta beslutsvägar samt att noggrant välja kostnadseffektiva förvaltningslösningar. Balder skall vara en långsiktig ägare som baserar verksamheten på stabila kassaflöden och nöjda kunder. Genom att äga och förvalta våra fastigheter under lång tid kan vi nyfiket följa våra hyresgästers utveckling.

Fastighets AB Balder

balder.se

Fler annonser från Fastighets AB Balder