Britta sahlgrens gata 1

Högsbo/Sisjön, VÄSTRA FRÖLUNDA
Planskiss

Yta

125 m²

Hyra

Tillträde

Beskrivning

  • Kontor

Modern, ljus och nyrenoverad lokal om 125 kvm i Högsbo med fördelaktig hyra. Välkommen på visning!!

Modern, fin och fräsch lokal om 125 kvm i Högsbo industriområde. Perfekt både som kontor, säljkontor eller för kursverksamheter. Fastigheten ligger på Beatrice Lesslies gata 7, nära kommunikationer och påfart till Daghammarskjölds leden. Kontoret har sin entré från Britta Sahlgrens gata 1, och finns på våning 3. Hit tar man hissen eller trapporna. Parkeringar finns i anslutning till fastigheten och cykelförråd inne på gården. Bra lunchrestauranger inom området. Nära till både naturstigar i Änggårdsbergen och till gym eller Padelträning på lunchen. Stort kontorslandskap med 2 mindre kontor. Välkommen att kontakta oss på Relier för mer information samt visning!

Ytor

  • Total yta:

    125 m2

Omgivning

Omgivning/natur:

Högsbo/Sisjön är norra Europas största industriområde och det ligger endast en kort biltur från centrum. Området har ett stort utbud service allt från lunchrestauranger till stora butikscentra samt banker o övrig service. I Högsbo/Sisjön återfinns lokaler och fastigheter för kontor-, lager- och butiksverksamhet. Området avgränsas med Högsbo i norr och med Sisjön i söder. I öster gränsar området mot Mölndal och Frölunda i väster. Genom området går Söderleden, som är en motorled från E6 till Hisingen och centrala Göteborg.

Kommunikationer

Här finns goda kommunikationer med buss i området. I norra Högsbo ligger knutpunkten Marklandsgatan där alla spårvagnar och bussar i området stannar. Via Marklandsgatan kan man ta buss vidare genom Högsbo eller ner till Sisjön i söder.

Britta sahlgrens gata 1

Om Relier - Real Estate Advisor

Vi erbjuder tjänster inom lokal- och fastighetsförmedling av kommersiella lokaler och fastigheter. Vi har verksamhet i Stockholm, Göteborg, Malmö samt Helsingborg och är en av Sveriges största lokalförmedlare. Med lokalkännedom om olika marknader har vi en unik kunskap om regionala marknaden och kan hyra ut lokaler och sälja kommersiella fastigheter. Vi kan också kostnadsfritt söka lokaler åt lokalsökande företag eller göra marknadsbedömning inför försäljning. Kontakta oss så kan vi presentera våra tjänster och vad vi kan göra för er!

Relier - Real Estate Advisor

Kungsgatan 41

411 15 Göteborg

www.relier.se

Fler annonser från Relier - Real Estate Advisor