Skräddarvägen 8

Nordanstig, Harmånger
Planskiss
Skräddarvägen 8, Harmånger

Yta

1 545 m²

Pris

Kontakta oss vid intresse!

Tillträde

Omgående

Beskrivning

  • Butik
  • Lager & logistik
  • Kontor
  • Kontorshotell & coworking
  • Restaurang & café
  • Skola, vård & omsorg
  • Övrigt

Lokal utmed E4:an med bra skyltläge. Lokalen har mångsidigt användningsområde och är anpassningsbar.

Större byggnad med en uthyrningsbar yta på totalt ca 1545m2. Byggnaden är i dagsläget uppdelad i flera ytor på bland annat 42m2 (varm), 64m2 (kall), 114m2 (varm, uthyrd), 290m2 (varm), 430m2 (varm) och 530m2 (varm). Det finns även mindre rum för kontor eller annan mindre verksamhet samt personalrum. Utöver detta finns större ytor för uppställning/parkering/lagring utomhus.

Byggnaden är lämplig till café, butik, kontor, salong, lagerlokal, ställplater,  bilhall/fordonshall, mm. Byggnaden har ett bra läge men kontinuerlig trafik i och med närheten till E4an vilket även skapar ett bra och tydligt skyltäge. Runt fastigheten finns gräsytor med möjligheter för uppställning och söder om byggnaden finns en stor kundparkering. Mycket vegetation har nyligen tagits ner som gör att byggnaden och skyltar syns även på långt avstånd från motorvägen.

Lokaler kan anpassas efter behov och ytor kan göras både större och mindre efter överenskommelse.

Ytor

  • Total yta:

    1545 m2

Ytbeskrivning

flera ytor i olika storlekar fördelat på ca 1545 kvm. Lokalerna är anpassningsbara.

Bekvämligheter

Besöksparkering
Kök/pentry
Kundparkering
Lastport
Skyltfönster
Skyltläge
WC
RWC

Ekonomi

Kontraktlängd:

Förhandlingsbart

Tillträde:

Omgående

Prisinformation:

Förhandlingsbart beroende på anpassningar och kontrakts längd.

Hyresinformation:

Kontakta oss vid intresse!

Utförande

Fastighetsbeteckning:

RÖSTA 7:27

Våningsplan:

1 av 1

Antal rum:

12

Planlösning:

Större byggnad med en uthyrningsbar lokal yta på totalt ca 1545m2. Byggnaden är i dagsläget uppdelad i flera ytor på bland annat 42m2 (varm), 64m2 (kall), 114m2 (varm, uthyrd), 290m2 (varm), 430m2 (varm) och 530m2 (varm). Det finns även mindre rum för kontor eller annan mindre verksamhet samt personalrum. Utöver detta finns större ytor för uppställning/parkering/lagring utomhus. Byggnaden är lämplig till café, butik, kontor, salong, lagerlokal, ställplater, bilhall/fordonshall, mm. Byggnaden har ett bra läge men kontinuerlig trafik i och med närheten till E4an vilket även skapar ett bra och tydligt skyltäge. Runt fastigheten finns gräsytor med möjligheter för uppställning och söder om byggnaden finns en stor kundparkering. Mycket vegetation har nyligen tagits ner som gör att byggnaden och skyltar syns även på långt avstånd från motorvägen. Lokaler kan anpassas efter behov och ytor kan göras både större och mindre efter överenskommelse.

Omgivning

Företag i närheten:

ICA, E4 Pizzeria, 17rum & kök (värdshus).

Parkeringsmöjligheter/garage:

Stor besöks parkering och möjlighet att hyra specifika platser.

Närservice:

Mat och restaurang i nära anslutning.

Skyltläge:

Mot E4:an på och bredvid lokalen som syns för både norrgående och södergående trafik.

Vägbeskrivning:

Lokalen ligger utmed E4:an i norra delen av Harmånger.

Kommunikationer

Närhet till busslinjer.

Skräddarvägen 8