Allmänningsvägen 65

Stäket, Järfälla

Yta

350 m²

Hyra

1 590 kr/m²/år

Tillträde

Enligt överenskommelse

Beskrivning

  • Industri & verkstad
  • Lager & logistik

Nyproducerad lokal om 650 kvm med 120kvm uteyta belägen i attraktivt läge på Allmänningsvägen 65 i Järfälla.

Välkomna till denna ljusa lokal om 650 kvm belägen i attraktivt läge på Allmänningsvägen 65. Här ges en optimal planlösning där varje kvadratmeter utnyttjas till fullo, Med stora fönsterparti ut mot gatan ger det lokalen ett fint dagsljus som tillsammans med färgvalen bildar en trivsam atmosfär. Missa inte en unik möjlighet i populära Stäket Norra.

Ytor

Typ av yta Minsta yta Maximal yta Kr/m2/år
Butik 120
Kontor 110
Övrigt 120

Ytbeskrivning

Stora glaspartier på ca 90 kvm samt runt 120kvm i uteyta. 110 kvm på övervåningen där man ha lager eller kontor.

Bekvämligheter

Besöksparkering
Dusch
Elbilsplatser
Fiberanslutning
Kundparkering
Parkering
Skyltfönster
Skyltläge
WC

Ekonomi

Kontraktlängd:

Långtidskontrakt

Kontrakttyp:

Förstahandskontrakt

Tillträde:

Enligt överenskommelse

Utgångshyra kr/m2/år:

1590

I hyran ingår:

Värme, skatt

Utförande

Fastighetsbeteckning:

SOLLENTUNA HÄRADSALLMÄNNING 1:26

Byggår:

2023

Planlösning:

Öppen planlösning med uteyta.

Teknisk information

Uppvärmning:

Bergvärme

Ventilation:

FTX

Omgivning

Vägbeskrivning:

Längst väg 267 i norra Stockholm ligger fastigheten mitt i Stäket industriområde, med endast ett par kilometer till både E4 och E18.

Kommunikationer

Lokalen är belägen mycket centralt i Stäket på Allmänningsvägen 65. Området är mycket populärt då både besökare och personalen i omgivningen tillför ett starkt kundflöde vid lokalen. I närheten ligger flera väletablerade firmor inom bland annat bil och logistikbranschen. Kommunikationerna är utmärkta med både bussar och motorväg inom promenadavstånd.

Allmänningsvägen 65