Anna Lindhs Plats 4

Centralstationen, Malmö

Yta

500 m²

Hyra

Tillträde

Enligt överenskommelse

Beskrivning

  • Kontor
  • Övrigt

Fantastisk lokal vid Malmö C. Inflyttning omgående om så önskas.

Välkommen till ett stilrent kontor om 504 kvm i en fastighet på ett läge som är svårslaget, nämligen precis vid Malmö C/Anna Lindhs Plats. Här kan man från delar av kontoret blicka ut över havet och vimlet vid Malmö C vilket ger en helt fantastisk känsla. Befintlig planlösning idag är till stor del öppna landskap men självklart med konferensrum och mötesrum i varierande storlekar. I lokalens mitt finns kontorets pentry och där samlas personalen naturligt när det är dags för lunch eller fika. Självklart är vi öppna för diskussion om lokalens layout inte passar era behov. Möjlighet till snabbt tillträde. Välkommen att kontakta mig för mer information och visning.

Ytor

  • Total yta:

    500 m2

Ekonomi

Tillträde:

Enligt överenskommelse

Utförande

Fastighetsbeteckning:

Scylla 5

Byggår:

2008

Våningsplan:

4

Teknisk information

Hiss:

Ja

Omgivning

Parkeringsmöjligheter/garage:

Fastigheten har eget garage i källaren. För närvarande finns det parkeringsplats att hyra.

Närservice:

Clarion Hotel Congress ligger alldeles i närheten och är en naturlig mötesplats för ert företag och era kunder om ni skulle ha ett större event. Här finns möteslokaler, restauranger och en fin skybar med utsikt över hela Malmö. Lunchutbudet runt omkring är generöst och Malmö Saluhall med sitt varierande utbud ligger bara ett stenkast bort. Självklart finns det även gym i närheten av Malmö C. Dessutom kan kanske närheten till Malmös vackra parker och havet inspirera till en löparrunda på lunchen.

Kommunikationer

Malmö C/Anna Lindhs Plats Detta är ett ytterst kommunikationsvänligt läge hur du än tar dig till arbetet. Reser du med tåg eller buss kan det inte bli smidigare. Här finns både stadsbussar, regionbussar och tåg precis utanför. För den bilburne finns det förutom husets egna garage där man kan hyra parkering i mån av plats även flera andra p-hus i närheten. T ex P-huset Bagers Plats, P-huset Malmö Live, P-huset Godsmagasinet samt parkeringsgarage vid Nordenskiöldsgatan.

Anna Lindhs Plats 4